ABD'li çift Amazon'u dolandırdı

Okunma: 35
Dünya 3 Ekim 2017 12:43
Videoyu Aç ABD'li çift Amazon'u dolandırdı
A
a

Dünyaca ünlü alışveriş sitesi Amazon, ABD'li bir çift tarafından dolandırıldı.

Amazon, müşteri memnuniyeti politikasının kurbanı oldu. Sitenin bozuk ürün politikasındaki boşluğundan faydalanan ABD'li çift, firmadan 1,2 milyon dolar değerinde ürün çaldı.

Polisin tespitine göre Indiana'da yaşayan Erin Finan (38) ve Leah Finan (37) isimli çift, her defasında farklı kimlik ve posta adresi kullanarak, sipariş verdikleri ürünler için sürekli bozuk, çalışmıyor veya kırık şeklinde bahanelerle şirkete rapor gönderdi. GoPro kameraları, Samsung ve Apple telefonları, pahalı televizyonlar gibi elektronik cihazların yenisini, eskileri göndermeden talep eden çift, bir yandan da bozuk veya kırık bahanesiyle göndermedikleri ürünleri üçüncü şahıslar vasıtasıyla el altından sattı.

Verdikleri siparişin değeri 2 milyon dolara yaklaşan çift, hesaplarında dönen hızlı para akışı ile dikkatleri üzerine çekince yakayı ele verdi. Çıkarıldıkları mahkemede suçlarını itiraf eden çift, 20 yıl hapis cezası ile yargılanıyor. Amazon ise fazladan gönderdiği cihazların parasını faiziyle beraber geri istiyor.

Amazon'un bozuk ürün politikası gereği, sipariş edilen ürünler bozuk, kırık veya çalışmıyor şeklinde rapor edilirse, ürünü göndermeye gerek kalmadan bir yenisi istenebiliyor. Böyle bir durumla karşılaşıldığında Amazon bozuk ürün politikası gereği kullanıcısına ürünün yenisini yolluyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Bireysel silah taşınmasına karşı mısınız?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR