Aday olacak mı?

Gündem 8 Ekim 2017 13:01
Aday olacak mı?
A
a

Sanatçı Zülfü Livaneli, 2019'da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olup olmayacağı sorusuna canlı yayında yanıt verdi.

Sanatçı Zülfü Livaneli, CNN Türk'te Hakan Çelik'in sunduğu 'Hafta Sonu' programına konuk oldu.

2019'da yapılacak yerel yönetimler seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adı geçen isimlerden biri olan Zülfü Livaneli, Hakan Çelik'in 'Aday olmayı düşünüyor musunuz?' sorusuna, "Aman aman taş yerinde ağırdır. Benim müzikte, sanatta, edebiyatta olan ağırlığımı siyasete transfer etmek çok başka bir iş. Türkiye'de siyaset başka bir oyun. Bunu kaldırabilecek insanlar var, kaldıramayacak insanlar var. Ben kaldıramayacak kişilerdenim." cevabını verdi.

Çelik'in "Bir partiden Cumhurbaşkanlığı için adaylık gelse kabul eder misiniz?" sorusuna Livaneli şu yanıtı verdi: "Aman derim. Hayır, Başka birini bulun. Beğeneceğimiz, destekleyeceğimiz birisini bulun, ben nefer gibi çalışayım. İstediğiniz gibi meydanlara çıkayım. Destek vereyim." Ünlü sanatçı 'Yapar mısınız bunu?" sorusunu da "Tabi. Burası bizim ülkemiz. Burası bizim sevgili ülkemiz. Acılı ama sevgili ülkemiz. Biz buranın elbette ki en iyi duruma gelmesini istiyoruz. İyi bir aday çıkar inşallah, biz de hiçbir şey beklemeden onun için çalışırız. Ama benim o konuda kararım kesin. Ne yerel ne de ulusal siyaset anlamında aktif siyasete dönmeme kararım kesin." şeklinde yanıtladı.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Bireysel silah taşınmasına karşı mısınız?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat