Ak Partili belediye başkanı istifa etti

Okunma: 36
Gündem 2 Ekim 2017 12:47
Videoyu Aç Ak Partili belediye başkanı istifa etti
A
a

Düzce Belediye Başkanı Ak Partili Mehmet Keleş görevinden istifa etti.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Adalet Yürüyüşü sırasında kamp alanının yakınına gübre dökülmesiyle tepkileri üzerine çeken Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, belediye başkanlığı görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Keleş istifasıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Uzun yıllardan beri Düzce'ye ve Düzceli hemşehrilerime en güzel hizmetleri verebilmek için çalıştım. Yaptığım hizmetler ortadadır. Ne yazık ki, biz Düzce'ye ve Düzcelilere hizmet için gece gündüz çalışırken, birileri de beni ve benim üzerimden gönül verdiğim partimi yıpratmak için her türlü yalan, dedikodu ve iftiraları üretmekle meşgul oldular. Şahsım ve yakınlarımla ilgili yürütülen bu çirkin kampanyanın partime ve kutsal davamıza daha fazla zarar vermemesi için, büyük bir heyecan ve istekle yürütmekte olduğum Belediye Başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Bilinmesini isterim ki; şahsıma, aileme, Düzcemiz'e, partimize ve davamıza zarar veren bu çirkin iftira ve karalama kampanyalarını yürütenlerle hem hukuk önünde he de mahşer gününde hesaplaşacağım. Yine bilinmesini isterim ki, bu günden sonra canımdan aziz bildiğim ve gönülden bağlı olduğum yüce davama ve partime bağlılığım hangi düzeyde olursa olsun, her zamankinden daha üst seviyede artarak devam edecektir. Saygıdeğer dava kardeşlerime, mesai arkadaşlarıma, meclis üyelerimize ve sevgili Düzce halkına sonsuz sevgi ve saygılarımla."

Keleş'in damadı FETÖ'den tutuklu

Mehmet Keleş'in damadı Emre Kurt, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınmıştı. Kurt çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konmuştu.

Audi istemişti

Öte yandan Mehmet Keleş, 650 bin liralık Audi marka makam aracı aldırmıştı. Keleş yeni makam aracına karşı yapılan eleştiriler üzerine, "Tüm belediye başkanları Mercedes ile Audi ile gelsin, Düzce Belediye Başkanı Passat mı çeksin yanlarına? Böyle mi olsun istiyorsunuz?" demişti. Belediyenin 104 milyon lira borcu varken, lüks makam aracı alınması kentte tepkilere neden olmuştu.

Akrabaları belediyede

Mehmet Keleş'in aralarında amcası gelini ve yeğenlerinin de bulunduğu dokuz akrabasını belediyede üst düzey görevlere getirdiği iddia edilmişti. 2014 yılında belediye başkanı seçilen Mehmet Keleş, iddiaya göre amcası Şemsettin Yenersoy, yeğeni Mesude Özcan ve komşusu Ali Güney'i belediye başkan yardımcısı yaptı. Mehmet Keleş eşinin yeğeni
Emre Kahraman'ı Özel Kalem Müdür, yeğeni Ferit Girgin'i Destek Hizmetleri Müdürü, yeğeni Zeynan Karabacak'ı Su ve Kanalizasyon Müdürü, Kenan Güreşçioğlu'nu da Fen İşleri Müdürlüğü görevine getirdi. Mehmet Keleş'in yeğeni Akif Keleş'i geçen yıl Yazı İşleri Müdürlüğü görevine atadığı, gelini İlkay Keleş'i de basın danışmanı olarak görevlendirdiği iddia edilmişti.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Bireysel silah taşınmasına karşı mısınız?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR