Altaylı-Peker kavgasında yeni gelişme

Gündem 8 Ekim 2017 14:42
Altaylı-Peker kavgasında yeni gelişme
A
a

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, polemik yaşadığı organize suç örgütü liderliğinden hükümlü Sedat Peker'i isim vermeden mahkemeye verdiğini duyurdu.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, bugünkü yazısında kendisiyle ilgili olarak, "Altaylı'nın başına geleceklerden sorumlu olmayacağımı şimdiden açıklıyorum." diyen organize suç örgütü liderliğinden hükümlü Sedat Peker hakkında yargı süreci başlattığını açıkladı. Altaylı yazısında Sedat Peker'in ismini kullanmadı.

Fatih Altaylı'nın 'Bu harekat olmazsa olmazdı' başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle: "Gazeteciliğin kötü tarafı, asla muhatap olmayacağınız kişilerle muhatap oluyormuş gibi görünmektir. Adını bu köşeye koymaktan dahi hicap duyduğum kişi, benimle ilgili olarak 'av mevsimi' gibi boyundan büyük laflar etmiş. Ben de 'yargı mevsimi'ni başlattım ve geçen hafta bu kişiyle ilgili olarak savcılıklara gidip suç duyurusunda bulundum, 'yargı sürecini' başlattım. Hangi mevsimi yaşadığını Türk adaletine anlatır artık."

Fatih Altaylı geçen hafta yayımlanan köşe yazısında, "En havalı babalardan Sedat Peker Antalya'da kaldığı otelde iç çamaşırıyla gözaltına alınırken çekilen görüntüler hala aklımdadır. (...) Mafyayla köküne kadar mücadele eden bir partiden, bugün bu noktaya gelindiyse 'Yeni Türkiye'de eskiyor demektir. Eskimeyi bundan daha iyi hiçbir şey göstermez" diyerek Ak Parti'yi eleştirmişti. Sedat Peker de buna karşılık Twitter hesabında yayınladığı mesajda, "Gençliğimin hücrelerde geçmesine sebep olanların başında gelmiş olmana rağmen halen daha hayattasın. Seni bugüne kadar öldürmemiş olmam bile benim suç örgütü lideri olmadığımın en büyük kanıtıdır." demişti.

Altaylı ise bunun ardından "Bu yazıyı Türkiye Cumhuriyet Savcıları'na yazıyorum" başlıklı yazısında, "Şu andan itibaren başıma bir şey gelirse, kafama taş düşerse, bir otomobil çarparsa, yolda ayağım kayıp düşersem, durduk yere birileri üzerime saldırıp beni dövmeye kalkışırsa, kaza geçirirsem, üzerime ağaç devrilirse sorumlusu Sedat Peker'dir." ifadelerini kullanmıştı.

Bunun üzerine Sedat Peker, "Altaylı'nın başına geleceklerden sorumlu olmayacağımı şimdiden açıklıyorum. Beni zor durumda bırakmaya çalışıyorlar." demişti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Bireysel silah taşınmasına karşı mısınız?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat