Ankara'da hareketli gece

Siyaset 6 Ekim 2017 08:01
Ankara'da hareketli gece
A
a

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın istifasını istediği ileri sürülen Melih Gökçek'i kabulü başkenti hareketlendirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Beştepe'de kritik bir görüşme gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın parti teşkilatlarına yönelik 'metal yorgunluğu var' sözleriyle başlayan tartışma, Ankara dahil 6 belediye başkanının istifasını istediği iddialarını gündemin ilk sırasına taşımıştı. Erdoğan, salı günü istifa iddialarıyla ilgili sorulara, "Şu anda böyle bir şey önümüzde yok. Ama bundan sonra da olmayacağı anlamına gelmez." yanıtını vermişti.

Melih Gökçek ise "Recep Tayyip Erdoğan'a destek olmak ümmetin her ferdinin görevidir. Çünkü sayın Erdoğan sadece Türkiye'nin değil ümmetin lideridir. Fitne peşinde olanlar boşa uğraşırlar." şeklinde konuşmuştu.

Yaşanan sürecin ardından Melih Gökçek dün akşam saatlerinde Beştepe'de Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edildi. Erdoğan'ın programında bulunmayan ziyaret yaklaşık 1,5 saat sürdü. Kulislerde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Melih Gökçek'e, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik eleştirileri ve saptamaları net bir dille ilettiği konuşuldu. Gökçek'in de yaşanan sürece ilişkin değerlendirmelerini ilettiği kaydedildi.

Melih Gökçek görüşmenin ardından Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Dün gece sayın cumhurbaşkanımdan randevu talep etmiştim, bu gece görüştük. Sayın cumhurbaşkanıma Külliye'nin karşısına yapılacak müze ile ilgili projenin tüm detaylarını sundum. Ayrıca Büyükşehir'in devam eden projeleri konusunda çeşitli bilgiler verdim. Kamuoyunun bilgisine."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Bireysel silah taşınmasına karşı mısınız?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat