Atatürk'e hakarete jet soruşturma

Okunma: 44
Gündem 5 Ekim 2017 17:23
Videoyu Aç Atatürk'e hakarete jet soruşturma
A
a

Kadir Mısıroğlu hakkında Atatürk'e hakaretten soruşturma başlatıldı.

Kanal D'den Özgen Bingöl'ün haberine göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Kadir Mısıroğlu hakkında Atatürk'e hakaretten soruşturma başlattı.

Tarihçi olduğu iddia edilen Kadir Mısıroğlu, Mustafa Kemal Atatürk'ün heykellerini kastederek, "heykellerin köpek leşi gibi sürüklendiğini göreceksiniz." demişti.

Mısıroğlu, "Demokrasiye geçişten beri sapa sapa kötülük azalmakta iyilik çoğalmaktadır. İstediğimiz olmuş değildir. Yarı yoldayız. Nasıl buluğ çağına ermemiş çocuğa evlenmiyorsun diyemezsen hükümete de niye şeriat ilan etmiyorsun diyemezsin. Vakti var. Sizin nesliniz İslamın mutlak galebisini, küfrin mutlak yıkılışını, heykellerin köpek leşi gibi sürüklendiğini göreceksiniz." diye konuşmuştu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, "Basın yayın organlarında yer alan Kadir Mısıroğlu'na ait olduğu belirtilen video kaydında geçen beyanları ile ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı basın bürosunca Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret suçundan inceleme ve soruşturma başlatılmıştır." denildi.

Kadir Mısıroğlu daha önce de 10 Kasım nedeniyle paylaştığı bir mesajda yine Atatürk'e hakaret ederek, "10 Kasım'da saat 09.05'te kenefe (tuvalete) gidin." diye yazmıştı.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Bireysel silah taşınmasına karşı mısınız?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR