Atilla İlhan anılıyor

Kültür Sanat 10 Ekim 2017 21:21
Atilla İlhan anılıyor
A
a

Atilla İlhan ölümünün 12'nci yıl dönümünde anılıyor.

10 Ekim 2015'te aramızdan ayrılan Türk edebiyatının efsane ismi Atilla İlhan törenlerle anılacak.

Usta şair, yazar, kültür ve sanat adamı Atilla İlhan için 11 Ekim 2017 Çarşamba günü saat 20.00'de Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde anma programı gerçekleştirilecek.

Sunumunu müzisyen İlkim Karaca'nın üstleneceği programda Atilla İlhan, şiirleriyle anılacak. Karaca'nın seslendireceği eserlere, kanun sanatçısı İlker Çensi de eşlik edecek. Besteci - yorumcu Atilla Atasoy, Atilal İlhan'ın son şiir albümü 'An Gelir'in müziklerini hazırlayan besteci ve yorumcu Yücel Arzen de İlhan'dan eserler sunacak.

TRT İstanbul Radyo Sanatçısı Mehmet Özkaya, sinema oyuncusu Gani Rüzgar Şavata, tiyatro sanatçısı ve müzisyen Engin Özer, yazar Birol Özçarıkçı, yorumcu Nilay Döldöş de usta şairin anma gecesinde sahneye çıkacaklar.

Atilla İlhan için bir başka anma töreni de Kadıköy'de gerçekleştirilecek. Atilla İlhan Bilim Sanat Kültür Vakfı ve Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenecek anma gecesi 11 Ekim'de Caddebostan'da gerçekleştirilecek.

Doç. Dr. Yunus Emre, şair Baki Ayhan, Selim İleri ve Biket ilhan'ın konuşmacı olarak katılacağı etkinlikte, Kerem Alışık, Hakan Meriçliler ve Tilbe Saran, Atilla İlhan'ın şiirlerinden oluşan bir seçki sunucak.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Bireysel silah taşınmasına karşı mısınız?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat