Bahçeli'ye zehir zemberek eleştiriler

Okunma: 36
Siyaset 3 Ekim 2017 16:14
Videoyu Aç Bahçeli'ye zehir zemberek eleştiriler
A
a

HDP sözcüsü Osman Baydemir, partisini eleştiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye "Sen ülkünü sattın, parti diye bir şey kalmadı." cevabını verdi.

HDP Sözcüsü Osman Baydemir, grup toplantısında yaptığı konuşmada, "Sayın Bahçeli senin HDP'ye bir laf söylemeden kırk kere düşünmen lazım. Bak sen Saray'a sütun oldun. Sütun fazla olur, koltuk değneği oldun. HDP'nin tek bir milletvekili, eş genel başkanlarını yarı yolda bırakmadı. Sen ülkünü sattın, parti diye bir şey kalmadı." dedi.

Baydemir'in konuşmasından satır başları şöyle:

"Barcelona halkının duygularını anlamak için Katalan olmanıza gerek yok. Bir Kerküklünün duygu dünyasını anlamak için Kürt olmanıza gerek yok. Anlamak için insan olmak yetiyor.

İki tablo var. Bir tanesi Demirtaş'ın, Yüksekdağ'ın, milletvekillerimizin zindanda tutulduğu gerçeği. Diğeri de açılış tiyatrosu.

Bu tablodan demokrasi çıkmaz, Buradan refah, huzur çıkmaz. Bakın Meclis Başkanı'na adeta kendi masasında yancı gibi oturuyor. Bakın yargı kurumlarının başkanlarına. Bu yargı kurumlarının başkanlarından halk adalet bekliyor.

Demirtaş 333 gündür yargı huzuruna çıkmış değil. Neden? Çünkü kuvvetler tek bir elde toplanmış. Sizin amacınız yargılama yapmak değil. Çünkü siz o yargılamalarda yargılanmaktan korkuyorsunuz.

'HDP'lilerin yeri Kandil' diyor. Birazcık akıl olsa 20 milyon bir toplumu arkasına alan bir siyaseti şiddete teşvik etmez. Cumhuriyet tarihinde hiçbir dönem bu dönemki kadar akli melekelerini yitirmemişti.

Bakıyorsunuz, savaş tezkeresi getiriyorlar. Ya Allah aşkına savaş tezkeresi. Milletin vekili, milletin evladının ölmesini ister mi? Bu çatı altında kral çıplak diyen tek bir siyasi hareket kaldı, o da HDP'dir.

AKP-MHP koalisyonuyla ülke savaşa sürükleniyor, CHP de buna sol yedek lastiği oluyor. Sonra dönüp dolaşıp HDP şiddeti destekliyor diyorlar. Kim şiddetten besleniyorsa Allah onun belasını versin.

Bir aklı selim siyaset olsa 'Ya bizim ne işimiz var Suriye'de ' diye sormaz mı? Ne işimiz var başka ülkenin topraklarında? Bu milletin bekası Erdoğan-Bahçeli ikilisi tarafından ateşe atılıyor.

'OHAL'in hiçbir yurttaşımıza zararı yok' diyor. Tamı tamına 130 bin insan işinden oldu. Allah'tan kork, 50 insan intihar etti. OHAL olmazsa, KHK'lar olmazsa, bu halk sizden hesap soracak biliyorsunuz.

Türkiye halkalrına binlerce kez müjdeler olsun. Bu ülkede faşizm aktörlerini yemeye başladı. Göreceksiniz, başka belediye başkanları da görevden alınacak. Bir çeşit kol kırılır, yen içinde kalır kayyum uygulaması bu. Kol kırıldı yen de içinde kalmayacak."

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Bireysel silah taşınmasına karşı mısınız?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR