Cingöz Recai'nin galası yapıldı

Kültür Sanat 12 Ekim 2017 10:56
Cingöz Recai'nin galası yapıldı
A
a

Peyami Safa'nın aynı isimli romanından sinemaya uyarlanan Cingöz Recai filminin galası yapıldı.

Cingöz Recai: Bir Efsanenin Dönüşü filminin galası Kanyon AVM'de yapıldı. Galaya film ekibinin yanı sıra sanat camiasından  ünlü isim birçok katıldı.

Cingöz Recai'nin galasında konuşan yönetmen Onur Ünlü, büyük bir film yaptıklarını ve ortaya çok güzel bir çıktığını söyledi. Ünlü, bu tarz filmlerin çok olmadığına vurgu yaparak, "İnşallah bundan sonra böyle filmler olur ve biz de bu filmlerin devamını yaparız. Bu film başarılı olursa, başkaları da böyle filmler yapar. Biliyorsunuz daha önce iki kez çekildi. Birini Metin Erksan yönetti, diğerinde Ayhan Işık oynadı. Bence bir halka olarak o filmlerin üzerine eklenecektir. Bu bizim için çok önemli bir nokta." dedi.

Cingöz Recai'yi canlandıran Kenan İmirzalıoğlu da Cingöz Recai'nin, Metin Erksan ile başlayıp Ayhan Işık ile devam eden bir yolcuğu olduğunu belirtti. Hikayeyi 2017'ye taşıdıklarını dile getiren İmirzalıoğlu, "Filmi bu yılın gerçekleriyle yaptık. Çok özel bir oyuncu kadrosu var. Keyifle çalıştık. Yapımcımız da filmin yapımı için elinden geleni yaptı ve hakkını verdi. Özel bir buluşma olduğunu düşünüyorum. İnşallah seyirci de keyif alır." diye konuştu.

Filmde 'Gözde' karakterine hayat veren Meryem Uzerli de Cingöz Recai'nin çok farklı bir film olduğunu ifade etti. Uzerli, "Çekimleri Rusya St. Petersburg'da ve İstanbul'da yaptık. Çok güzel enerjisi olan bir film. Ben Kenan İmirzalıoğlu ve Haluk Bilginer ile tanıştığım için Allah'a şükrediyorum. Çok güzel bir kadro." değerlendirmesinde bulundu.

Hayri Aslan'ın yapımcılığında çekilen filmde, Boran Kuzum, Meriç Aral, Fatih Artman, Algı Eke,Selim Bayraktar ve Ushan Çakır yer alıyor. Kerem Deren ve Pelin Bulut'un senaryosunu yazdığı Cingöz Recai'nin konusu ise şöyle: Cingöz Recai artık ailesi gibi olan bir soygun ekibine sahiptir. Yıllar sonra yeni bir soygun için harekete geçen iyiliksever hırsız, son soygunu kendi ekibiyle yapmayacaktır. Bunun için karanlık bir çeteye sızar ve bir teknoloji dehasının evini soymak için kılıktan kılığa girer. İşi için her türlü oyunu yapan Cingöz Recai, kimsenin bilmediği gerçek hedefine yaklaşmaya başlar. Yıllardır aradığı, kişisel bir kin güttüğü Hayalet, artık ona nefesi kadar yakındır. Baş Komiser Rıza da Cingöz'ün peşini bırakmaz. Cingöz Recai 13 Ekim'de sinemaseverlerle buluşacak.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Bireysel silah taşınmasına karşı mısınız?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat