Erdoğan'dan kritik açıklama

Siyaset 7 Ekim 2017 12:41
Erdoğan'dan kritik açıklama
A
a

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Partimizdeki yenilenme milletimizin talebidir, milletle zıtlaşma olmaz." dedi.

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti'nin Afyonkarahisar'da yapılan İstişare Toplantısı'nda konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

"Partimizin iktidara gelişinden bu yana Türkiye'nin kat ettiği mesafeyi Cumhuriyet tarihi ile mukayese ettiğimizde ortaya çıkan tablo partimizin karnesidir. Bizlerin de bu tabloyu hatırlaması ve hedeflerimizin çıtasını yükseltmemiz gerekiyor.

Kendi arkadaşlarımızın arasında bile bu reformların farkında olmayanlar var. Her fırsatta bu hatırlatmayı yapmayı sürdüreceğim. Milletimize her fırsatta bu hatırlatmaları ezberden ifade etmenizi istiyorum.

Milli takımımız dün mağlup oldu. Üzüntülüyüz. Ama 3-0'a rağmen Eskişehir seyircisinin sonuna kadar Milli Takımımıza sahip çıkmasını sonuna kadar alkışlıyorum.

Anamuhalefet de dahil olmak üzere silahsız insan araçları konuşuluyor. 'Piknik yapmaya gittiler.' diyor. O dağlarda bunların inine dahi gireceğiz. Bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. İçerde ve dışarda ülkemize kim tehdit oluşturuyorsa 'Hoşgeldin' demeyeceğiz. Yerinde bastıracağız. Bunun adımlarını attık atıyoruz.

Biz milletimize her alanda hep yeni şeyleri söyledik. Maziden atiye kurduğumuz köprünün kilit taşı değişim konusundaki kararlılığımızdır. Bu gerçekten hareketle bir süredir teşkilatlarımızda ve belediyelerimizde yenilenme ihtiyacını söyledim, söylüyorum. Belediyelerde şimdiden benzer adımları atmanın hazırlığı içindeyiz. Bu milletimizin talebidir. Değişim ihtiyacını kendi irademizle gerçekleştirmek mecburiyetindeyiz. Bunu kendimiz yapmazsak sandıkta milletimiz yapar. Biz asla böyle bir yanlışa düşmeyeceğiz. Milletimiz bize 7 Haziran'da çok net mesaj verdi. Ziyaret ettiğim tüm illerde bu gerçeği tüm çıplaklığıyla görüyoruz. Altını çiziyorum: Milletle zıtlaşma olmaz, hele kavga hiç olmaz. Milletimizin 15 Temmuz'da desteği olmasaydı biz bugün yoktuk.

Değişim demek asla geçmiş bağları tümüyle koparmak değildir, kadroları tümüyle tasfiye etmek değildir. Daha büyük hedefler demek, devam eden çalışmaları aksatmak demek değildir. Bu kavramlar bizim için birikimimizden aldığımız güçle geleceğe hazırlanma iradesini ortaya koymak demektir. Bunun için teşkilatlarımızın bir kısmının yenilenmesi gerekiyorsa, belediye başkanlarımızın bir süre dinlenmesi ya da başka görevlerde değerlendirilmesi mutabakatla gereğini yapacağız. Bundan kimsenin alınmaması gerekir.

Türkiye'yi 15 yılda üç kat büyütme başarısını gösteren partimiz elbette bu değişimi de başaracaktır. Partimizi ne için kurduğumuzu, ülkemizi ve milletimizi nereye ulaştırmayı hedeflediğimizi unutmayalım. Gerisi kolay, bu millete layık olan kadro burada. Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik. Dünya değişirken Türkiye'nin yerinde kalmasını beklemek ne kadar yanlışsa, Türkiye değişirken Ak Parti'nin de aynı yerde kalmasını beklemek o kadar yanlıştır. Unutmayın çetin yollar yorgun bedenlerle aşılmaz. Öylesine büyük saldırılara maruz kalıyoruz ki savunmada kalamayız. Darbecilerle, lobicilerle nasıl çatışa çatışa ülkemize çağ atlattıysak bugün de aynısını yapmaya devam edeceğiz. Bölgemizde uygulanmaya çalışılan ve ülkemizin dahil edildiği gayet açık olan böl parçala yönet hatta yut.. Bu anlayışı yıkacağız.

Siyonizm planlarını bozacağız. İsrail'den başka destek alamayan IKBY'nin (Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi) akıbetini göreceğiz. Ben bunu neden sonuç ilişkisi olarak görüyorum. Sebebi belli ama netice ortada yok. Aslolan netice çıkarabilecek misin? Açık ve net söylüyorum: Yapacağın tek iş var, başladığın noktaya geri döneceksin.

Gücünü yitiren milletler sadece özgürlüklerini kaybetmiyor, haysiyetlerini de kaybediyor. Ak Parti'nin yol haritasının çerçevesi belli, Rabia'mız. Birileri anlamayabilir ama biz Rabia'mızı unutmayacağız. Biz 80 milyon tek millet anlayışı ile bu yolda yürüyoruz. Birileri bize milletçilik yapıyorsunuz diyor. Tek devlet demek, tek millet demek, tek bayrak, tek vatan milliyetçilik demekse biz milliyetçiyiz. Rabia'mız bu bizim. Milli ve yerli projelerle biz hayata sarıldık. 2053'te ne var? Fatih var. 2071'de Alparslan var, Malazgirt var. Bu bir asil ecdad ruhudur. Biz bu ruhu sahiplendik. Biz o günleri görmeyeceğiz ve torunlarımız o günleri  görsün ve dedelerimiz bize ne bıraktı desin." 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Bireysel silah taşınmasına karşı mısınız?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat