Gerginlik devam ediyor

Magazin 11 Ekim 2017 13:01
Gerginlik devam ediyor
A
a

Bülent Ersoy'un Lerzan Mutlu'yu tehdit ettiği iddiasıyla yargılandığı davada, Mutlu'nun avukatı müvekkilinin uzlaşmak istemediğini söyledi.

Sanatçı Bülent Ersoy'un sunucu Lerzan Mutlu'yu tehdit ettiği iddiasıyla yargılanmasına devam edildi.

İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya sanık Bülent Ersoy ve şikayetçi Lerzan Mutlu katılmadı.

Duruşma hakimi bir önceki celsede alınan ara karar gereği tarafların anlaşması için Uzlaştırma Bürosu'na yazılan yazıya yanıt gelmediğini kaydetti. Lerzan Mutlu'nun avukatı söz alarak müvekkilinin uzlaşmayı kabul etmediğini belirtirken, Bülent Ersoy'un avukatı müvekkilinin beraatine karar verilmesini istedi.

Ara karar oluşturan mahkeme, Uzlaştırma Bürosu'na yazılan yazıya geri dönüşün beklenmesine hükmederek duruşmayı erteledi.

Duruşma sonrası basın mensuplarına açıklama yapan Lerzan Mutlu'nun avukatı Hızır Barbaros Bursalıoğlu, "Mahkeme dosyasına sunmuş olduğumuz görsel medya çıktılarında görüldüğü gibi Bülent Ersoy'un söylediklerinden sonra müvekkilim için kamuoyunda katil damgası vuruldu. Allah'ın verdiği canı ancak Allah alabilir. Bu süreçte Bülent hanım bu yanlış anlamayı düzeltmek için bir gayret göstermemiştir. Müvekkilim işinden oldu, uzun süre işsiz kaldı. İlahi adalet tecelli edercesine kendisine en çok yüklenilen programda sunucu olarak işe başladığında, dava açılmışken Bülent hanım programa bağlandı. Bülent Ersoy'un yayında söylediklerini avukatları duruşmada satırı satırına söyledi. Biz bunu samimi bulmuyoruz." dedi.

Ne olmuştu?

Geçen yıl hayatını kaybeden yakın arkadaşı Oya Aydoğan'ı hastanede tedavi gördüğü sıralarda ziyaret eden Bülent Ersoy, hastane çıkışında muhabirlere açıklama yapmıştı. Ersoy, Lerzan Mutlu için, "Ben o kıza çok sinirliyim. O haddini çok aşıyor. Sen kime sesini yükseltiyorsun. Oya o kadar içine atan bir kız ki cevap veremez sana. Şu anda konuşulacak bir ortam değil. Hepimiz zaman içerisinde, beraber çalıştığımız insanlarla ters düşmüşüzdür. Bu olacak şeyler fakat bunu fevriliğe dökerek, çirkin kelimelerle bezeyerek sesini yükseltmek sen kime sesini yükseltiyorsun? Dua etsin kafam dolu. Adamın canlı yayınını basarım." demişti.

Uzun süre magazin gündeminde yer alan bu açıklama üzerine Lerzan Mutlu, avukatı aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak suç duyurusunda bulunmuştu. Suç duyurusunu işleme koyan savcılık Bülent Ersoy hakkında 'tehdit' suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açmıştı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Bireysel silah taşınmasına karşı mısınız?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat