Hakim isyan etti

Yaşam 13 Ekim 2017 19:36
Hakim isyan etti
A
a

Caner Erkin'in Asena Atalay'a açtığı velayet davasının duruşması yine gergin bir şekilde devam etti. Tarafların sık sık tartıştığı duruşmada hakim, "Allah Çınar'ı iki taraftan da korusun. Benim anladığım budur." dedi.

İstanbul Aile Mahkemesi'nde görülen duruşmaya Caner Erkin katılmazken, Asena Atalay ise duruşmada hazır bulundu. Duruşmada ilk olarak Çınar'ın boş zamanlarda gittiği özel aile kulübünün bir çalışanı tanık olarak dinlendi.

Tanık Kübra Güleryüz, Çınar'ın okula gitmediği her gün kulübe geldiğini, yanında bakıcısı Leyla Hanımın da olduğunu söyledi.

Caner Erkin'in haftada 2-3 kere kulübe gelip Çınar ile oyunlar oynadığını söyleyen Güleryüz, Asena Atalay'ın ise kendisinin çalıştığı süre boyunca sadece üç kere geldiğini ifade etti.

Caner Erkin'in ablası Pınar Demirtaş da duruşmada tanık olarak dinlendi. Demirtaş, "Caner boşanırken, eski yaşantısına devam etmemesi koşuluyla Çınar'ın velayetini Asena'ya vermişti. Evliliklerinin bitem nedeni ihanetti. Çınar, tatilde yanımıza geldiğinde benim çocuklarımla oynadığımı dahi gördüğünde şaşırıyordu." dedi.

İfadeler sırasında tarafların avukatlarının sık sık tartışmaya girmesine, ortaya atılan iddialar sonrası sinirlenen duruşma hakimi, "Allah Çınar'ı iki taraftan da korusun. Benim anladığım budur." dedi.

Çınar'ın bakıcısı Leyla İsmailova da Caner Erkin'in tanıklık yapmasını istediğini ve iki tarafın arasında kalmamak için bakıcılığı bıraktığını belirtti. Bunun üzerine Atalay'ın avukatı, "Caner Erkin size boşandıktan sonra yüklü miktarda bir ödeme yaptı. Bunun nedeni nedir?" diye sordu. Erkin'in avukatları soruya itiraz etti. Sözlü atışmalar şiddetli bir şekilde devam edince hakim salonu terk etti.

Bir süre sonra tekrar salona gelen hakim, aralarında Asena Atalay'ın annesinin de olduğu birkaç tanığı daha dinledi. Atalay'ın uzman psikolog olan bir arkadaşının tanık olarak dinlendiği sırada Çınar'ın ruh haline ilişkin bilgi vermesi sırasında Asena Atalay gözyaşlarını tutamadı.

Atalay'ın arkadaşı olan Hepsi 1 grubu üyesi Cemre Kemer de tanık olarak dinlendi. Kemer ifadesi sırasında Çınar'ın veli toplantısına Atalay ile birlikte gittiğini anlatarak, "Rehber öğretmen, Çınar'ın 'Babam beni gelip görmüyor, beni artık eskisi gibi sevmiyor.' dediğini söyledi" dedi. Bunun üzerine Atalay yine gözyaşlarını tutamadı.

Tanık Kemer, direk dansı konusuna da değinerek, "Asena'nın direk dansı yaptığı bayağı gündem olmuştu. O zaman evliydiler. Hatta Caner bile direk dansını denemişti. O kursa da Caner ile birlikte gittiklerini biliyorum." dedi.

Duruşma, diğer tanıkların dinlenmesi ve eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Bireysel silah taşınmasına karşı mısınız?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat