Hayatının şokunu yaşadı

Okunma: 27
Yaşam 8 Ekim 2017 13:30
Videoyu Aç Hayatının şokunu yaşadı
A
a

78 yaşındaki Edip Bürçün, ilaçlarını almak için gittiği eczanede kendisine SGK'nın reçete sisteminde henüz 1 haftalık bebek göründüğü ve ilaçları alamayacağı söylenince büyük şok yaşadı.

Avcılar'da iki çocuğu ve ailesiyle birlikte yaşayan Bağcılar Belediyesi'nden emekli Edip Bürçün, kaşıntı rahatsızlığı nedeniyle ilçedeki devlet hastanesine gitti. Doktor, Bürçün'e reçete yazarak, ilaçlarını eczaneden alabileceğini söyledi.

Edip Bürçün gittiği eczaneden, SGK'nın eczacılara yönelik hazırladığı reçete giriş sistemi 'Medula Eczane Online İşletim Kayıtları'na göre 30 Eylül 2017 tarihinde doğmuş olarak  göründüğünü, bu nedenle ilaçlarını alamayacağını öğrenince neye uğradığını şaşırdı.

Bürçün, hatanın nedeni olduğunu düşünerek gittiği Nüfus Müdürlüğü'nden kayıt örneği aldı. Yaşlı adam daha sonra eve dönerken uğradığı eczaneden yine olumsuz yanıt alırken, hatanın SGK'da düzeltilebileceğini öğrendi. Çaresiz SGK şubesine giden Bürçün, kimliğini verinde 'Medula Eczane' kayıtlarındaki hata düzeltildi.

Ayakta güçlükle durabilen 78 yaşındaki Bürçün,  "Keşke bir haftalık olabilseydim." dedikten sonra eczaneden  ilaçlarını alarak evinin yolunu tuttu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Bireysel silah taşınmasına karşı mısınız?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR