Hollywood bu skandalla çalkalanıyor

Kültür Sanat 11 Ekim 2017 20:30
Hollywood bu skandalla çalkalanıyor
A
a

Ünlü yapımcı Harvey Weinstein'in onlarca kadın oyuncu ve çalışanı taciz ettiği ortaya çıktı.

Dünyaca ünlü Weinstein Company'nin başkanı Harvey Weinstein'in sinema dünyasının birçok ünlü kadın oyuncusuna cinsel saldırıda bulunduğu bildirildi.

Skandalı New York Times gazetesi ortaya çıkardı. Gazete, Weinstein'e son 30 yıl içinde onlarca cinsel taciz suçlaması yöneltildiğini yazdı.

Ünlü yönetmen Dario Argento'nun kızı Asia Argento, Weinstein'in kendisine 21 yaşındayken Fransa'da bir otel odasında tecavüz ettiğini söyledi. Haberde, Angelina Jolie ve Gwyneth Paltrow da Weinstein tarafından tacize uğradıklarını ancak kariyerlerini kaybetme korkusuyla sessiz kaldıklarını ifade ettiler."Başkalarını uyardım"

Angelina Jolie, gazeteye yaptığı açıklamada, Weinstein'in yapımcılığını üstlendiği 'Playing By Heart' filminin çekimleri sırasında, şu an 65 yaşında olan yapımcının bir otel odasında kendisini taciz ettiğini söyledi.

Jolie, "Gençliğimde Harvey Weinstein ile kötü bir deneyim yaşadım. Sonuç olarak asla onunla tekrar çalışmamayı tercih ettim ve başkalarını bu konuda uyardım. Herhangi bir alanda, herhangi bir ülkede kadınlara yönelik bu davranış kabul edilemez." dedi.

"Yaşadığım tacizi ortaya çıkaracak güce sahip değildim"

New York Times'a konuşan Gwyneth Paltrow da kariyerinin başında henüz 22 yaşındayken Weinstein'in kendisine Beverly Hills Oteli'nde cinsel tacizde bulunduğunu belirtti. Yaşadıklarını o dönem birlikte olduğu Brad Pitt'e anlattığını kaydeden Paltrow, bu yüzden Pitt ve Weinstein'in tartıştığını sözlerine ekledi. Daha sonra Weinstein'in kendisine "Çeneni kapalı tutmalısın. Eğer birilerine anlatırsan seni mahvederim." dediğini belirtti. "O zaman çocuktum, çok korktum." diyen Paltrow, o andan beri bu olayı bir sır gibi sakladığını ve hiçbir zaman bu durumu paylaşacak güce sahip olmadığını vurguladı.

Şirket ile ilişiği kesildi

Bu gelişmeler üzerine Weinstein Company'nin yönetim kurulundan üç yönetici istifa ettiğini duyurmuştu. Kısa süre sonra yönetim kurulu Weinstein'in kurucusu olduğu şirketiyle ilişiğini kesti.

The Weinstein Company tarafından yapılan açıklamada, "Uygunsuz davranışlarıyla ilgili yeni bilgiler ışığında bugünden itibaren Weinstein'in şirketimizle sözleşmesi feshedilmiştir." denildi.Eşi terk etti

Öte yandan Harvey Weinstein'in eşi Georgina Chapman basın toplantısı düzenleyerek Weinstein'ı terk ettiğini duyurdu. 10 yıldır Weinstein ile evli olan Chapman, "Weinstein'ın elinde acı çeken bütün kadınlar için kalbim kırılıyor. Eşimi terk etmeyi seçtim. Küçük çocuklarımın bakımı ilk önceliğimdir ve medyadan özel hayatıma saygı duymasını istiyorum." dedi.

Obama: Kız çocuklarını güçlendirip, erkek çocuklarına saygıyı öğretmeliyiz

ABD eski başkanlarından Barack Obama da konuyla ilgili bir açıklama yayınladı. Obama, "Eşim Michelle ile Harvey Weinstein hakkındaki haberlere iğrenerek bakıyoruz. Parasna ya da statüsüne bakılmaksızın, kadınlara böyle davranan ve onları aşağılayan birinin kınanması ve hakkında işlemlerin yapılması gerek. Kız çocuklarımızı güçlendirdiğimiz ve erkek çocuklarına da saygıyı öğrettiğimiz bir kültür yaratarak gelecekte benzer durumların yaşanmasını engelleyebiliriz." dedi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Bireysel silah taşınmasına karşı mısınız?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat