Sefer Taş'ın yakıldığı kabul edildi

Okunma: 26
Gündem 10 Ekim 2017 13:23
Videoyu Aç Sefer Taş'ın yakıldığı kabul edildi
A
a

Terör örgütü IŞİD (DEAŞ) tarafından kaçırılan Sefter Taş'ın yakılarak öldürüldüğü kesinleşti .

Journo.com'un haberine göre,  Pazartesi günü Garnizon Komutanı ve Kaymakam, Taş ailesinin evine gelerek Sefter Taş'ın hayatını kaybettiğini bildirdi.

Şehit askerin babası, "Bu sabah beni arayıp eve geleceklerini belirttiler. Eve geldiklerinde oğlumun şehit olduğunu söylediler. Yakılma videosunun doğru olduğunu,konunun netleşmesi için beklediklerini anlattılar." dedi.

Baba Taş, Iğdır Aralık Aşağı Aratan Köyü'nde taziye çadırı kurduklarını ve garnizon komutanlığı tarafından oğlu için köy mezarlığında anıt mezar yapılacağını kaydetti.

1 Eylül 2015'te Suriye sınırındaki Kilis sınır karakolunda IŞİD ile çıkan çatışmada, Sefter Taş ve Fethi Şahin ortadan kaybolmuştu. İki askerin terör örgütü tarafından kaçırıldığı tahmin edilmişti.

Bu olayın ardından IŞİD (DEAŞ), 22 Aralık 2016 gecesi askerler Sefter Taş ve Fethi Şahin'in yakılarak infaz edildiğine dair 19 dakikalık bir videoyu sosyal medya üzerinden paylaşmıştı. Videoda asker kamuflajı içindeki bir kişi Türkçe konuşarak isminin Sefter Taş olduğunu söylüyordu.

Genelkurmay Başkanlığı, görüntülerin inclendiğini söylemiş, Milli Savunma Bakanlığı yetkilileri ise görüntülerin gerçek olup olmadığına ilişkin bir tespit yapılmasının ardından konuyla ilgili bir açıklama yapılacağını belirtmişti.

Baba Taş, yetkilierden bilgi alamadığı için konu hakkında dava açmıştı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Bireysel silah taşınmasına karşı mısınız?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR