Skandal bir karar

Siyaset 10 Ekim 2017 12:37
Skandal bir karar
A
a

Devlet Bahçeli, ABD ile yaşanan vize krizi ile ilgili ilk kez konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

ABD'nin kararını skandal olarak yorumlayan Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle:

"Azla yetinenlere tarihin en azgın dalgaları ağır bedeller ödetir. Kaldı ki bu zamana kadar da olan budur. Milliyetçi ülkücü hareketin büyük hedefleri vardır. Utanmadan diyorlardı ya 'MHP bitti, MHP eriyor.' Yüzsüzce konuşuyorlardı ya 'MHP çöküyor, baraj altına doğru gidiyor.' Telaşa lüzum yoktur, bunların alayı ağızlarının payını aldılar. Sessizliğe gömüldüler. Açık açık söylüyor, kötü niyet sahiplerine sesleniyorum: Boyun eğenler, işbirlikçiler bizi anlayamaz. Bitti diyenler, öldü zannederler duvara toslarlar. Mağlubiyetin şamarıyla dağlanırlar.

Biz Kerkük, Musul, Türkmeneli dedikçe malum çevreler sinir krizi geçiriyorlar. Daha beter olsunlar. Türkmeneli şeref konumuzdur. Talan ve yağmasına izin verilmeyecektir. Türkiye vatanımız, Türkmeneli davamızdır. Brüksel'de Avrupalı, Washington'da ABD'li olmadık. Erivan'da Ermeni, Erbil'de Peşmerge hiç olmadık. Türk milletinin son kalesiyiz.

Ülkücülere başıbozuk diyen, devlet dışı görev tanımı mı olur diye yazıp çizen güruhu biz iyi tanıyoruz. Ülkücülerin katilleri yine iş başındalar. Dünya gazetesinde köşe sahibi olan bildik bir akademisyen de bu koroya katılmıştır. Yel değirmemine karşı Don Kişot'luk yapıyorlar. Biz Irak'ın toprak bütünlüğüne saygılıyız diyoruz, anlamıyorlar. Bize Kerkük'ü, Musul'u konuştuk diye kara çalmaya çalışanlar ne anlatıyorlar. Bunlar güya Atatürkçü, güya bağımsızlık savunucusu. Bunlar ki gavura dost, Türk'e düşmalıkta eşikleri aşan, sınırları zorlayan çürük yumurtalardır.

Bir zamanlar Lenin'e gönül vermiş, sonra Mao'nun peşine takılmış, ABD'nin kripto elemanları iseler, söylesinler bilelim. Türk düşmanlarına köle olmuşlarsa yardım dilesinler, biz ettik siz etmeyin desinler gereğini yapalım. Ne dediğimizi bal gibi anlıyorlar. Sindiremiyorlar. Yurdumuzu biliriz, bilmeyen varsa bedel ödemek pahasına öğretiriz.

Tarihe sırtını dönmek bizim harcımız değildir. Mustafa Kemal, Misak-ı Milli'yi Türk milletinin anayasası olarak ilan etmiştir. Misak-ı Milli kuruluş senedidir. Misak- Milli, Türk milletinin yeminidir. Varlığının ucu açık sınır alanıdır. Bu yemin yaşatılmalıdır. 82 Kerkük, 83 Musul, bugün de 84'ü söylemeyeyim çünkü 85'in heyecanı kalmayacak. Irak ve Suriye dağılırsa biz bu alt üst oluşa seyirci kalamayız. Dışarıda kalamayız. Misak-ı Milli'nin mirası hakkımız olduğu kadar ecdadımızın bize bıraktığı görevdir. Kerkük'ü, Musul'u, Batı Trakya'yı, Kıbrıs'ı sonsuza dek aklımızdan çıkarmayacağız.

Türkiye, Rusya, İran ve Suriye, Astana'da Idlibkonusunda uzalşamaya varmıştır. 7 Ekim'de Idlib'e operasyon başlamıştır. Idlib operasyonu kolay olmayacak, zaman alacaktır. Ama sabırlı, akıllı, stratejik davranmak; gerektiği yerde silahlı mücadeleden de kaçınmamak lazım. Idlib'de terör örgütlerinin direnişindeki dozaj, kaçabilecekleri alanlar, alabilecekleri destek ve takviyeler, Astana ruhuna bağlılık, ittifak içindeki ülkelerin ilişkileri, hepsinden önemlisi de bölge halkının bakışı operasyonun akışını operasyonun akışını etkileyecektir. Burada dikkat edilmesi gereken en temel sorumluluk sivillere zarar verilmemesidir. Canilere hak ettikleri acıklı ders kesinkes verilmelidir. Konu sadece Özgür Suriye Ordusu unsurlarıyla halledilebilecek seviyede değildir. TSK muharebe maksadıyla Idlib'ê girmeyecekse de her ihtimal ve saldırıya hazırlıklı ve tedbirli olması hayati önemdedir. Idlib'in terörden arındırılması, güneyden Akdeniz'e açılmak isteyen bölücü terör cephesinin El Bab'ta aldığı derin yarayı daha da derinleştirecek ve önüne aşılması imkansız engeller dikecektir. Aynı zamanda Suriye'nin kuzeyindeki El Kaide türevlerinin tasviye ve temizliği açısından mühim bir rol oynayacaktır. Türkiye'nin güvenliği için Idlib asıl sahip ve sakinlerinin hakimiyetine girmelidir. Güney sınırlarımız boyunca kanser hücreleri ürediği alanlarda yok edilmelidir. Bu durum Türkiye için bir varoluş meselesidir. Idlib'de geri duramayız. .. Bölgemizde servis yapılan Bizans entrikalarına, konusu ölüm ve vahşet olan dehşet verici kapışmaya Türkiye milli gücüyle birlik ruhuyla karşı durmalıdır. HTŞ, IŞİD, FETÖ, PYD-YPG, PKK ve benzeri katil ve cinayet örgütlerine Türkiye milletinin gazabı, Türk devletinni kudreti gösterilmelidir.

Barzani'nin arkasından itekleyenler, onu şekillendirenler Trump'ın çevresindeki karanlık yüzlerdir. ABD konsolosluğunda çalışan bir şahsın, bir süre önce tutuklanmasından sonra büyükelçilik bir skandal karara imza atmıştır. 8 Ekim'den itibaren göçmen olmayan vize işlemleri askıya alınmıştır. Anında misilleme yapılmıştır. ABD neyi amaçlamaktadır? Kısa zamanda değişen ne oldu? ABD'nin vize ile değil, insanlığın değerleri ile mazlumların dertleri ile ilgilenmesi ve bir müttefikini kaybetmemesi tavsiyemizdir. Bir Kızılderili sözünde aynen şöyle denilir; Dur, dinle. Hep konuşursan hiçbir şey duyamazsın."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Bireysel silah taşınmasına karşı mısınız?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat