Tanju Çolak'a şok!

Okunma: 20
Yaşam 11 Ekim 2017 16:50
Videoyu Aç Tanju Çolak'a şok!
A
a

Tanju Çolak'ın 4,5 yıl hapsi isteniyor.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı aralarında Tanju Çolak'ın da bulunduğu çeteye yönelik sürdürdüğü soruşturmayı tamamladı. İddianamede, Tanju Çolak'ın "suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak" suçundan 4,5 yıla kadar hapsi istendi.

Hazırlanan iddianamede, şüpheli İsmail Altınok'un çete lideri olduğu, çete faaliyetlerini Başkent Oto Sanayi arkasında bulunan kendisine ait bir gecekondudan yönettiği savunuldu. Çetenin merkezi olduğu iddia edilen gecekondunun çevresinde yerleşim yerinin bulunmadığı, etrafının tel örgü ve brandalar ile çevrildiği, etrafının güvenlik kamerası ile izlendiği kaydedildi.

Tanju Çolak'ın eski bir futbolcu, şüpheli Erman Alaş'ın da eski bir polis olduğu vurgulandı. İddianamede Tanju Çolak için, "Kişisel konumu itibariyle zengin olan ve dolandırılacak şahısları tespit ederek Silahlı Suç Örgütü'ne bilgi verdiği, bu tür olaylardan kendisinin ve suç örgütünün maddi menfaat temin etmesini sağladığı" iddiasına yer verildi.

Çetenin Ankara'da tombala tabir edilen kumar oynattıkları, çete üyelerinin üzerlerinde sürekli olarak silah taşıdıkları, örgütün gücünü göstermek maksadıyla eğlence merkezilerinde yiyip içip hesap ödemedikleri, örgütün baskıcı ve sindirici gücünü kullanıp eylemlerde bulunarak haksız kazanç sağladığı öne sürüldü.

Çete üyelerinin korkutma ve sindirmelerinden dolayı olayların çoğunun polise ve adliyeye intikal etmediği, polise intikal eden olayların basit bir olay gibi gösterildiği belirtildi.

İddianamede çete üyeleri arasındaki telefon görüşmelerine de yer verildi. Çete üyelerinin, örgüt lideri İsmail Altınok'un talimatlarını yerine getirme sırasında mutlak bir itaat silsilesi içinde bulundukları, şifreli konuşmalar yaptıkları ifade edildi. Şüpheli Tanju Çolak'ın, örgüt lideri İsmail Altınok ile 120 kez telefonla görüştüğü ve çetenin yönetim merkezi olan gecekonduda da bulunduğuna ilişkin baz bilgisi elde edildiği kaydedildi. Söz konusu gecekonduda yapılan aramada 45 adet Kalaşnikof ele geçirildiği vurgulandı.

Tanju Çolak ifadesinde, TRT Stüdyoları'nda spor yorumcusu olduğunu, geçmiş yıllarda bir kez araba kaçakçılığından adli tahkikat geçirdiğini, neticesinde 23 ay cezaevinde kaldığını, şüpheli Erman Alaş'ı TBMM'de görevli polis memuru olduğu için tandığını söyledi.

Şüpheli Levent Çiçek ise ifadesinde çete suçlamasını kabul etmediğini, çete üyesi olduğu iddia edilen kişileri tanımadığını, silah yakalattığı tarihte Osmanlı Ocakları Gençlik Kolları Genel Başkanlığı görevini yaptığını anlattı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Bireysel silah taşınmasına karşı mısınız?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR