Tepki çeken görüntüler

Gündem 5 Ekim 2017 09:19
Tepki çeken görüntüler
A
a

Antalya'da yerde yatan kadına iki polisin acımasızca şiddet uygulaması büyük tepki çekti.

Antalya'nın Alanya ilçesinde yerde yatan kadını 2 polisin saçından tutup sürüklemesi ve copla dövüp tekme atması, çevredekiler tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerin ardından İl Emniyet Müdürlüğü, kimlikleri tespit edilen iki polis memurunun açığa alındığını açıkladı.

Antalya Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, bugün sabah saatlerinde Alanya ilçesinde bir kadının iki polis memuru tarafından sokakta darp edildiğine ve kötü muameleye maruz kaldığına ilişkin görüntüler üzerine soruşturma başlatıldığı kaydedildi. Yapılan incelemede yabancı uyruklu olduğu tespit edilen kadına kötü muamelede bulunan polislerin kimlik ve sicil numaraları saptanarak görevden el çektirildikleri vurgulandı.

Her iki polis hakkında adli ve idari işlem başlatıldığı ifade edilen açıklamada şöyle denildi:

"Değil bir insana, hiçbir canlıya karşı bu ve benzeri nitelikte bir fiilin ve davranışın kurumumuzca tasvip edilir hiçbir yanı, yönü ve de mazereti bulunmamaktadır. Emniyet Teşkilatı olarak; gerekçesi her ne olursa olsun bu tür şiddet ve kötü muamelede bulunduğu belirlenen görevlilerimiz hakkında bundan önce olduğu gibi bundan sonra da asla hiçbir şekilde müsamaha gösterilmeyecektir."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Bireysel silah taşınmasına karşı mısınız?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat