Vatan Şaşmaz cinayetinde flaş gelişme

3. Sayfa 5 Ekim 2017 14:37
Vatan Şaşmaz cinayetinde flaş gelişme
A
a

Vatan Şaşmaz cinayetinde, ceset görüntülerini internette yayınladığı iddiasıyla aranan Didem Ç. yakalandı.

Vatan Şaşmaz ve Filiz Aker'in ceset görüntüleri interbete yayılmıştı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, görüntülerin yayılmasıyla ilgili soruşturma başlatmış, soruşturma kapsamında bir polis memuru gözaltına alınırken, polisin eşi ve kayınbiraderinin ifadesi alınmıştı.

Açığa alınan polis memuru görüntüyü çektiğini itiraf etmişti. Polis, eşinin kendisinin mesaide olduğuna inanmadığı için görüntüyü çekerek eşine gönderdiğini, eşinin de görüntüleri aile Whatsapp grubuna gönderdiğini öğrendiğini belirtmişti.

Polis müfettişinin yaptığı araştırmada, polisin eşinin erkek kardeşinin de görüntüyü kız arkadaşı Didem Ç.'ye gönderdiği, Didem Ç.'nin de bu görüntüyü basın kuruluşlarına satmaya çalıştığı ve görüntünün internete yayılmasından sorumlu olduğu kaydedilmişti.

Didem Ç.'nin görüntüyü satmak için bazı basın kuruluşlarıyla yaptığı Whatsapp mesajları medyaya yansımıştı. Yapılan bu tespitin ardından oyuncu Didem Ç. İstanbul Gasp Büro ekipleri tarafından aranmaya başlandı. Adreslerinde bulunamayan Didem Ç.'nin Konya'da olduğu belirlendi. Konya'ya giden polis ekipleri Didem Ç.'yi yakalayarak İstanbul'a getirdi.

Savcılık tarafından ifadesi alınacak olan Didem Ç. emniyetteki işlemlerinin ardından savcılığa sevk edilecek.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Bireysel silah taşınmasına karşı mısınız?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat